Aktualności‎ > ‎

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

opublikowane: 10 sty 2015, 12:05 przez Monika Cieślak   [ zaktualizowane 10 sty 2015, 12:07 ]
W grupie Czyżyków i Skowronków dzieci przygotowywały się na Narodziny Pana Jezusa poprzez codzienną pracę nad jednym nawykiem. Bardzo ważnym momentem dla dzieci było także codzienne odkrywanie  fragmentu  obrazu.

Dzieci za dobre uczynki otrzymywały czerwone serca, które codziennie zanosiły do kaplicy z rodzicami lub paniami składając  je w żłóbku dla Jezusa.
Dziękujemy rodzicom za współpracę i zaangażowanie uwidaczniające się poprzez wpisywane pochwały dla swoich pociech w agendach.

Przygotowania Orlików 1 do Świąt Bożego Narodzenia.
Codziennie rano podchodzimy do kalendarza adwentowego i wyciągamy postacie, które potem przyczepiamy do szopki. W domu rodzice wpisują do agend dobre uczynki dzieci, za które otrzymują one także serduszka. Co kilka dni chodzimy do kaplicy, śpiewamy pieśń adwentową i umieszczamy serduszka w żłóbku.

Orliki 2 przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia wykonując zadania z naszego kalendarza adwentowego. Każdego dnia z niecierpliwością czekają na kolejne zadanie i z radością starają się mu sprostać. O zbliżających się Świętach przypomina nam także kolejna świeczka zapalana na wieńcu adwentowym podczas porannej modlitwy.