3P


"My się deszczu nie boimy…" – czyli Skowronkowy sposób na deszczową pogodę.

opublikowane: 22 maj 2014, 01:09 przez Monika Cieślak   [ zaktualizowane 22 maj 2014, 01:11 ]

Skowronki 1 bardzo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Kiedy podczas poranka obserwujemy pogodę i widzimy deszcz ogarnia nas smutek. Ale ostatnio znaleźliśmy na to sposób. Postanowiliśmy chodzić na spacery. Łączymy przyjemne z pożytecznym. Dzięki spacerom w pobliżu przedszkola poznajemy okolicę, dotleniamy się, a także ćwiczymy chodzenie w parach. Idzie nam to coraz sprawniej. Umiejętność ta bardzo się przyda podczas wycieczki do Krowoderskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 15 w Krakowie, która odbędzie się 3 czerwca br. Wyprawa tam to nie lada dla nas wyzwanie, ale wierzymy, że trening czyni mistrza.

Edukacja - to świetna zabawa, czyli czego uczą się Skowronki 1

opublikowane: 12 mar 2014, 14:38 przez Monika Cieślak   [ zaktualizowane 12 mar 2014, 14:46 ]

Minął pierwszy semestr naszej zabawy i nauki w przedszkolu. Skowronki 1 zdobywają codziennie wiele umiejętności i doskonalą się w samodzielności. W parze z tym idzie także zdobywanie wiedzy.

Skowronki poznały już wszystkie samogłoski. Potrafią je świetnie rozpoznawać. Na ostatnich zajęciach postanowiliśmy się nimi trochę pobawić. Pomogła nam w tym kostka logopedyczna, którą rzucaliśmy i wskazywaliśmy oraz nazywaliśmy samogłoskę, która akurat wypadła. Ile było przy tym zabawy i śmiechu!!! Nauka przez zabawę, to jest to.

Skowronki lubią także uczestniczyć w zajęciach matematycznych, których tematyką była ostatnio klasyfikacja. Dzieci otrzymały od pani nie łatwe zadanie. Trzeba było posegregować wszystkie klocki z sali wg jednej cechy, a był nią kolor. Skowronki wspaniale poradziły sobie z tym zadaniem. Zgodnie pracowały i pomagały sobie wzajemnie. To się nazywa współpraca. Tematem wiodącym w miesiącu lutym był między innymi strój adekwatny do pory roku, którą obecnie jest zima. Skowronki nie dały się zmylić bezśnieżnej pogodzie i doskonale potrafiły wszywać ubrania, które powinny ubierać w obecnym czasie. Podczas zabaw ruchowych reagowały na ustalony wcześniej sygnał, maszerowały i biegały na palcach w rytm muzyki. Skowronkowe zajęcia to wspaniały czas zabawy i nauki. 

 https://sites.google.com/a/krakow.sternik.edu.pl/sternik-krakow/placowki/przedszkole/dzieci/skowronki/edukacja-toswietnazabawaczyliczegouczasieskowronki1/edukacja%20matematyczna.jpg https://sites.google.com/a/krakow.sternik.edu.pl/sternik-krakow/placowki/przedszkole/dzieci/skowronki/edukacja-toswietnazabawaczyliczegouczasieskowronki1/%C5%9Bcie%C5%BCka%20tematyczna.jpg?attredirects=0

Adwent u Skowronków

opublikowane: 3 lut 2014, 02:08 przez Monika Cieślak   [ zaktualizowane 16 lut 2014, 12:49 ]

Skowronki podczas adwentu będą spełniały dobre uczynki w domu i w przedszkolu. Za każdy z nich otrzymają czerwone serduszko, które w darze zaniosą do kaplicy przedszkolnej. Tam złożą je na sianie, w żłóbku. Radosne odliczanie czasu do Świąt Bożego Narodzenia ułatwi nam kalendarz adwentowy zawieszony w sali. Codziennie będziemy na nim zaznaczać mijające dni i zbliżać się do narodzin Dzieciątka Jezus.
 

Skowronkowy dzień

opublikowane: 3 lut 2014, 02:07 przez Monika Cieślak   [ zaktualizowane 16 lut 2014, 12:59 ]

Skowronkowy dzień w przedszkolu zawsze mija szybko. Wiele rzeczy się u nas dzieje. Zawsze jest wesoło i zabawnie. Wspólne śmiechy i śpiewy roznoszą się po całym przedszkolu. Dzień spędzamy na wspólnych zabawach w kole, ze śpiewem i muzyką…
 
  
na czytaniu i oglądaniu ciekawych książeczek… 
 
 
 
na budowaniu wspaniałych budowli z klocków.
 
 
 
 
Posiłki zjadamy bardzo kulturalnie i z wielkim apetytem. 

Na przedszkolnym placu zabaw świetnie się bawimy.
 
 
 
 
Podczas zajęć wielu rzeczy się uczymy…

 
A gdy na rodziców czekamy, puzzle układamy…


Po tak wspaniale spędzonym dniu z wielką radością witamy naszych kochanych rodziców. A następnego poranka z uśmiechem wracamy do naszego przedszkola!

Skowronki we wrześniu

opublikowane: 3 lut 2014, 02:06 przez Monika Cieślak   [ zaktualizowane 3 lut 2014, 02:06 ]

W wrześniu Skowronki pracowały nad dzielnym rozstawaniem się z rodzicami. Wymagało to dużej pracy ze strony dzieci, jak i ich rodziców. Wszystkim wspaniale się to udało! Każdego dnia dzieci wchodziły do sali przedszkolnej z wielkim uśmiechem od ucha do ucha. Dużym wsparciem dla dzieci okazały się piosenki śpiewane przez panie, które ułatwiały przełamanie początkowych niechęci związanych z wczesnym wstawaniem i pójściem do przedszkola. Dzieci pracowały także nad nawykiem porządku. Starały się sprzątać zabawki po zakończonej zabawie. Wszystkie robiły to sprawnie i z wielką chęcią. Miło było patrzeć na takie zaangażowanie. Skowronki starały się także komunikować w sposób jasny potrzebę korzystania z toalety. Większość doszła w tej umiejętności do perfekcji. Dzieci zapamiętały także, że po skorzystaniu z toalety spuszczamy w niej wodę i myjemy ręce dokładnie, używając mydła. Skowronki z dnia na dzień stają się coraz bardziej samodzielne. Zapraszamy na fotorelację z dnia skowronkowego na www.

1-5 of 5