Edukacja - to świetna zabawa, czyli czego uczą się Skowronki 1

opublikowane: 12 mar 2014, 14:38 przez Monika Cieślak   [ zaktualizowane 12 mar 2014, 14:46 ]

Minął pierwszy semestr naszej zabawy i nauki w przedszkolu. Skowronki 1 zdobywają codziennie wiele umiejętności i doskonalą się w samodzielności. W parze z tym idzie także zdobywanie wiedzy.

Skowronki poznały już wszystkie samogłoski. Potrafią je świetnie rozpoznawać. Na ostatnich zajęciach postanowiliśmy się nimi trochę pobawić. Pomogła nam w tym kostka logopedyczna, którą rzucaliśmy i wskazywaliśmy oraz nazywaliśmy samogłoskę, która akurat wypadła. Ile było przy tym zabawy i śmiechu!!! Nauka przez zabawę, to jest to.

Skowronki lubią także uczestniczyć w zajęciach matematycznych, których tematyką była ostatnio klasyfikacja. Dzieci otrzymały od pani nie łatwe zadanie. Trzeba było posegregować wszystkie klocki z sali wg jednej cechy, a był nią kolor. Skowronki wspaniale poradziły sobie z tym zadaniem. Zgodnie pracowały i pomagały sobie wzajemnie. To się nazywa współpraca. Tematem wiodącym w miesiącu lutym był między innymi strój adekwatny do pory roku, którą obecnie jest zima. Skowronki nie dały się zmylić bezśnieżnej pogodzie i doskonale potrafiły wszywać ubrania, które powinny ubierać w obecnym czasie. Podczas zabaw ruchowych reagowały na ustalony wcześniej sygnał, maszerowały i biegały na palcach w rytm muzyki. Skowronkowe zajęcia to wspaniały czas zabawy i nauki. 

 https://sites.google.com/a/krakow.sternik.edu.pl/sternik-krakow/placowki/przedszkole/dzieci/skowronki/edukacja-toswietnazabawaczyliczegouczasieskowronki1/edukacja%20matematyczna.jpg https://sites.google.com/a/krakow.sternik.edu.pl/sternik-krakow/placowki/przedszkole/dzieci/skowronki/edukacja-toswietnazabawaczyliczegouczasieskowronki1/%C5%9Bcie%C5%BCka%20tematyczna.jpg?attredirects=0