Dzielę się radością

opublikowane: 7 sty 2015, 12:19 przez Monika Cieślak   [ zaktualizowane 7 sty 2015, 12:23 ]
Dziewczynki z klasy 1 w tym tygodniu (1 - 5.11) uczestniczyły w warsztatach kaligraficznych w Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie. Podczas tego spotkania pisały i piórem z drewna, i tym gęsim maczając je w kałamarzach. Odwiedziły wypożyczalnię książek dla dzieci i dopisały się do 30- metrowego listu do Świętego Mikołaja.
Wspólnie dochodziłyśmy do wniosków, co potrzebne jest, aby praca w grupie była owocna rozwiązując działania matematyczne w mniejszych i większych grupach.
Podczas podróży do krain: radości, smutku, złości i spokoju, starałyśmy się swoim zachowaniem, gestami, wypowiedzianym słowem,  a także odpowiednim użyciem przedmiotów jakimi się otaczaliśmy zaimprowizować list mieszkańców każdej z krain skierowany do nas. Doskonaliłyśmy technikę pisania adresu, dowiedziałyśmy się czym się różni adresat od nadawcy.
Dzięki uprzejmości i hojności rodziców, w naszej klasie znalazł się piękny wieniec adwentowy. Dało to początek dyskusjom na temat adwentu. Już od tego tygodnia rozpoczynamy: poranną modlitwę pieśnią „Niebiosa rosę spuśćcie nam z góry”, zbieramy serduszka za dobre uczynki i omawiamy życiorysy świętych, którzy w swoim życiu wykazali się hojnością.
Radosne piosenki, wspólne tańce, zapoznanie się ze scenariuszem jasełek dodatkowo umilały nam czas w tym tygodniu.