Polska - Nasza Ojczyzna

opublikowane: 7 sty 2015, 11:41 przez Monika Cieślak   [ zaktualizowane 7 sty 2015, 12:01 ]
W tym tygodniu (3 - 7.11) dziewczynki z klasy 1 przypomniały sobie symbole narodowe: hymn, godło, flagę. Atmosferę patriotyzmu podsycały liczne wiersze: „Znak”, „Katechizm dziecka polskiego”. Dziewczynki poznały marzenie Pawła, który w rozmowie ze swoim dziadkiem o sławnych Polakach, którzy otrzymali Nagrodę Nobla (Maria Skłodowska – Curie, Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont…) stwierdził, że chciałby zostać naukowcem. Zastanawiały się w jaki sposób one same teraz i w przyszłości mogą rozsławić Polskę. Swoje plany na przyszłość wrysowały w kontury mapy Polski, a chętne osoby w trzech zdaniach opowiedziały o swoim marzeniu przed całą klasą.
Wspólnie z żabą i kangurem przenosiły się w skaczące podróże po osi liczbowej określając cel podróży zwierząt, kolejne etapy, a efekt końcowy, zaznaczając na osi (podróż pozytywna - przemieszczanie się w prawo w kierunku strzałki, ucieczka, wycofywanie się, unik – przemieszczanie się w kierunku punktu zero). Historii bogatych w miejsca i etapy nie było końca.
Uwieńczeniem całego tygodnia był wykonany przez dziewczynki plakat reklamowy Polski, uwydatniający walory naszego pięknego kraju.