Wiem, co umiem i potrafię

opublikowane: 7 sty 2015, 12:14 przez Monika Cieślak   [ zaktualizowane 7 sty 2015, 12:14 ]
Klasa 1, 24 - 28.11. Powtórzenie i utrwalenie dotychczas wprowadzonej wiedzy i umiejętności pomogło nam uzmysłowić sobie, że każdej z nas niezbędna jest systematyczna nauka i ćwiczenia praktyczne, aby osiągnąć mistrzostwo. A mistrzami możemy być zawsze i wszędzie, jeśli tylko sobie na to pozwolimy. Dziewczynki poznały życiorys biskupa Mikołaja z Miry, na podstawie jednej z legend ćwiczyły wypowiedzi ustne, opowiadając o tym, co przeczytały, wiedzą, lub jak dzień 6 grudnia wygląda u nich w domach.
Podczas licznych ćwiczeń manualnych: wydzieranek z papieru, wycinania elementów o różnych kształtach i rozmiarach tworzyły kartki świąteczne, które już w przyszłym tygodniu samodzielnie wyślą na pocztą. Utrwalanie poznanych liter w tworzeniu wyrazów, zdań, układaniu i przepisywaniu życzeń świątecznych, towarzyszyło przeliczanie głosek, sylab i liter.
Nie brakowało również ćwiczeń w przeliczaniu przedmiotów w zakresie 30, układaniu działań do rysunków, czy tworzeniu rysunków do działań. Ich ciekawość wzbudził termometr zawieszony od zewnętrznej strony drzwi ewakuacyjnych i codziennie sprawdzały ile stopni się na nim pojawia. Jednocześnie nie przeszkodziło im to w aktywnym aranżowaniu zabaw na powietrzu podczas przerw.