Zwierzaki skrzydlaki

opublikowane: 7 sty 2015, 12:07 przez Monika Cieślak   [ zaktualizowane 7 sty 2015, 12:08 ]
Klasa 1, 17 - 21.11. Temat tygodnia był dla dziewczynek barwny i ciekawy. Jesień skłoniła nas do zajęcia się problemem odlotu ptaków. Szukałyśmy odpowiedzi na m.in. takie pytania jak, co je skłoniło do tak długich wędrówek, czy dlaczego wracają do nas wiosną. 
Chcąc poszerzyć temat każda z dziewczynek stworzyła książkę o ptakach, wykorzystując dostępne ilustracje. A w celu utrwalenia ich wyglądu bawiłyśmy się w parach w rysunkowe kalambury. Podczas tej zabawy dziewczynki mogły usłyszeć trzy podpowiedzi (przekazanie informacji o życiu i wyglądzie ptaka). Następnym etapem było wykonanie wspólnie z koleżanką rysunków ptaków, które omawiały.
Zagadkowa część była również ukryta w odgadywaniu, jaką cyfrę lub liczbę mam na myśli; dziewczynki układały działania lub zagadki, używając wyrażeń: mniejszy, większy.
Podczas zajęć plastycznych wykonały ptaki z masy papierowej. Kolorowe ptaki zamieszkały na przyniesionych przez dziewczynki gałęziach. 
A w piątek wspólnie z klasą 2 wybrałyśmy się na wystawę ptaków egzotycznych w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida, gdzie mogły na żywo podziwiać różnorodność i piękno tych wspaniałych stworzeń.