Rodzice

GRUPA INICJATYWNA RODZICÓW (GIR)

    Jesteśmy grupą małżeństw w różnym wieku i z różnym stażem. Pracujemy w swoich zawodach - są wśród nas biolodzy, pedagodzy, ekonomiści, lekarze. Pochodzimy z różnych miejscowości i mamy różne pasje. Mieszkamy w Krakowie i okolicach - od Tyńca po Niepołomice.

    Łączy nas jedno - wszyscy jesteśmy rodzicami. I wszyscy chcemy dobrze wychować nasze dzieci. Uczymy się tego na różne sposoby - czytamy, patrzymy jak robią to inni, uczestniczyliśmy w kursach Akademii Familijnej i Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.

    Niektóre z naszych dzieci już rozpoczęły edukację, inne to dopiero czeka w bliższej lub dalszej przyszłości. Zależy nam, aby szkoła była naturalnym przedłużeniem domu. Aby tak się stało, potrzebna jest bardzo ścisła współpraca nauczycieli, wychowawców i rodziców. Wszystkim musi zależeć na tym, aby dzieciom przekazywać ten sam system wartości - na co dzień, w zwyczajnych sytuacjach życiowych.

    Dzieci bardzo dużą część swojego dnia spędzają w szkole- chcemy mieć pewność, że będzie to czas dobrze wykorzystany pod każdym względem. Dlatego chcemy wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć szkołę naszych marzeń. Nie wymyślamy czegoś nowego - takie placówki szkoły istnieją już w Europie, takie przedszkole istnieje również w Warszawie. Byliśmy tam, zobaczyliśmy, jak tam się pracuje i chcemy takiej szkoły dla naszych dzieci. Wiemy, że wymaga to od nas ogromnego wysiłku, ale wiemy też, że warto.

Jeżeli bliska jest ci taka inicjatywa edukacyjna, dołącz do nas!. 
Grupa Inicjatywna Rodziców zaprasza – kontakt Przemysław Herman (pherman@mp.pl)

"Pierwszą pomoc" jaką Rodzice niosą przedszkolu i szkołom "Sternika" to wychowanie własnych dzieci. 

Niemniej z wielką radością są witani Rodzice, którzy mogą poświęcić swój cenny czas na zajęcia pt. "Mój zawód. Moja pasja!". 
Na zdjęciu - Tata Stasia prowadzi zajęcia z ratownictwa medycznego w klasie startowej.